Aktualne zasady organizacji treningów sportowych

W IV etapie odmrażania gospodarki zostały wprowadzone kolejne zmiany dotyczące organizacji zajęć sportowych.

Od 30 maja można prowadzić zajęcia sportowe w terenie otwartym i na halach sportowych oraz organizować zawody sportowe i turnieje z liczbą uczestników do 150 osób. Limit ten określa maksymalną liczbę uczestników zajęć i nie odnosi się do osób obsługujących zajęcia (np. trenerzy, administratorzy obiektów, obsługa wydarzeń). Obecnie obowiązujące przepisy nie przewidują udziału publiczności (w tym rodziców) w wydarzeniach sportowych.

Podczas aktywności sportowej nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust oraz zachowania 2 metrowego dystansu społecznego, ponieważ ze względu na specyfikę sportu nie jest to obiektywnie możliwe. Zaleca się jednak jak najmniejszy kontakt nawet w sporcie, o ile tylko jest to możliwe. 

Możliwość udziału publiczności w wydarzeniach sportowych jest przewidziana od 19 czerwca, jednak szczegółowe zasady na jakich będzie to możliwe nie zostały jeszcze podane. Szczegółowe wytyczne zostały wyjaśnione na stronie internetowej Ministerstwa Sportu.

Pozostałe zasady nie ulegają zmianom – nadal przed wejściem na boisko oraz po zakończeniu treningu dezynfekujemy ręce oraz sprzęt używany podczas treningu. Rodziców prosimy o pozostanie poza terenem orlika podczas treningu.

SKRZATY – trenują w poniedziałki i czwartki od 16.30 do 17.30. Kontakt do trenera: 515 424 267 – Krzysztof Dubil

ŻAKI, ORLIKI – trenują we wtorki i piątki. Żaki – 16.15 – 17.30, Orliki – 17.30 – 19.00. Kontakt do trenera: 502 876 456 – Krzysztof Kos

Dołącz do Zorzy
Zorza Przebieczany
Skip to content