LKS Zorza Przebieczany – 70 lat tradycji

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej: Ireneusz Łanoszka

Drużyny:
SKRZATY (6 lat i młodsi)
ŻAKI – dwie drużyny (7-8 lat)
ORLIKI (9-10 lat)
MŁODZIK (11-12 lat)

Trenerzy:
Krzysztof Kos – kategorie żak i orlik
Szymon Staroń – kategorie skrzat i żak
Bartosz Podlewski – kategoria młodzik

Historia

Ludowy Klub Sportowy Zorza Przebieczany powstał w 1949 roku. Na początku została stworzona sekcja tenisa stołowego, później powstawały sekcje siatkówki, szachów, lekkiej atletyki oraz piłki nożnej. Największe sukcesy odnosili przedstawiciele lekkiej atletyki (brązowy medal na mistrzostwach Polski w biegu na 5 km) oraz szachów (10 zawodników z V kategorią szachową). Z biegiem lat w klubie pozostała jedynie sekcja piłki nożnej, w której jeszcze w latach 90-tych XXw. trenowały drużyny seniorów i juniorów.

Prezesi: Władysław Łanoszka, Wojciech Wicher, Edward Tracz, Wiesław Limanowski, Wiesław Michalik, Artur Chmiela.
Zasłużeni działacze: Jan Bułat, Andrzej Przepolski, Zbigniew Kułakowski, Wiesław Limanowski, Maria Michalik, Wiesław Michalik, Edward Tracz.
Zasłużeni szkoleniowcy: Wiesław Drobniak, Zbigniew Kułakowski, Wiesław Limanowski, Krzysztof Onderka.
Czołowi piłkarze: Józef Kasprzyk, Tomasz Kruszyna, Jarosław Kubik, Mariusz Kudas, Edward Michalik, Andrzej Musiał, Krzysztof Musiał, Paweł Piątkowski, Marek Radecki, Robert Wawro.

Osiągnięcia sportowe:

1992/1993 – awans seniorów z klasy C do klasy B
2002/2003 – awans seniorów z klasy B do klasy A

W 2010 roku podjęto udaną próbę reaktywowania drużyny młodzieżowej. Motorem do podjęcia tych działań był turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  Inicjatorami utworzenia zespołu byli Artur Chmiela, Andrzej Kasina, Marcin Tracz. Na efekty nie trzeba był długo czekać, grupa zajęła I miejsce w rozgrywkach eliminacji gminnych oraz II miejsce na eliminacjach powiatowych.

W kolejnych latach powstawały drużyny dziecięce i młodzieżowe, w których trenowały dzieci z terenu całej gminy Biskupice. Pierwsza powstała grupa Młodzików, później także Żaków i Orlików, które już w 2013 roku osiągały najwyższe miejsca na podiach w zawodach organizowanych przez MZPN Podokręg Wieliczka.

Obecnie w LKS Zorza Przebieczany trenuje około 60 zawodników w trzech drużynach.

Logo do 2023 roku: